NOC V DON GIOVANNI

Hlásím se Vám s mým trenérem Pavlem z hotelu Don Giovanni, kde jsme ubytování před odletem do Londýna. Dnes proběhla tisková konference a slavnostní večeře.

Dnes se nic zajímavějšího neudálo, akorát jsme si nechali s Pavlem odletět nabíječku na telefon v zavazadlech, takže máme oba uplně vybité mobily :biggrin:  ale to se dá přežít. :biggrin:

ODLET DO LONDÝNA

Dnes ráno jsme z vojenského letiště zdárně odlepili a vládní Boeing nás bezpečně dopravil do Londýna. Po dlouhém čekání na akreditaci nás přivítala příjemná vesnička s útulnými pokojíky. Stihli jsme se parádně navečeřet… v The main dining hall je prakticky vše, na co si vzpomenete…je tu i klasický Mc Donald… letmo jsme „prolétli“ vesnicí, napsali tyto řádky a jdeme do hajan …. zítra se půjdeme podívat na staďák a do Excel venue, kde bude boccia a pokud to půjde, lehce zatrénujeme.

 

 SEZNÁMENÍ SE SPORTOVIŠTI

Dnes jsme poprvé měli možnost zatrénovat atletiku, a protože hala Excel, kde bude boccia, byl v dosahu, tak jsme tam po odházení kuželky (Fandovi to parádně létalo!!!), zašli na kukandu. Po návratu do vesnice jsme na chvíli zašli do místního super fitness a sauny. Poté proběhl oficiální meeting celého Czech teamu…. a teprve poté kolem 22hod.jsme stihli zajít na malou večeři (english super) :biggrin:

 

 

SLAVNOSTNÍ UVÍTÁNÍ CZECH TEAM

Dnes dopoledne jsme byli na prvním boccia tréninku v hale Excel -obrovská budova, s několika výstavními sály… a jednom z nich je aktuálně krásná hala na boccia. Jen pomalu si zvykám na pomalé lino. Na konci tréninku jsem dostal „školení“ od páru BC4 (Radka a Leoše)…ale zítra bude odveta:-)

Po tréninku jsme se museli bleskem naobědvat, abychom ve 14 hod.byli na srazu celého CZECH týmu, protože jsme šli na oficiální přivítání od organizátorů. Bylo to moc hezké a při naší hymně vojáci vyvěsili naši vlajku.

 Ještě večer jsme se s Pavlem domluvili, že dáme i atletický trénink a budeme simulovat závodní čas disku, t.j. 19-21hod. … a bylo to parádní. Opět mi disk létal za dvacku a na konci tréninku jsem si jen tak volně hodil kuželkou a …. ona mi přelétla přes 31m!!!! Ani já, ani trenér jsme tomu nevěřili!!!:-) … doufám, že se mi to povede zopakovat i zítra a hlavně 31.8. při závodu!!!

Zítra plánujeme AT trénink na 10hod., poté boccia a večer vířivku a masáž….

 

 DALŠÍ TRÉNINKOVÝ DEN

 

Dnes bylo na atletickém stadionu větrno a kuželce se nechtělo za 30m hranici… naopak boccia trénink byl parádní. Večer jsme se byli zjistit možnost masáží a vířivky. Bohužel bylo plno, tak snad zítra.

 

6.+7.DEN … konečně jsme byli v Londýně:-)

 Včera jsme toho moc nenapsali, protože jsme hned po tréninku boccia jeli metrem do stanice Liverpool street, kde jsme se sešli s přáteli Ondrou a Norou, u kterých měl Pavel, kdyby nevyšla plná akreditace, zajištěno přespávání. Kamarádi nás „protáhli“ prakticky po všech NEJ z Londýna. Do City jsme popojeli klasickým dvoupatrákem a samo ani Fanda si nemohl, zážitek z jízdy v druhém patře, nechat ujít…řidič i ostatní spolucestující docela čuměli, když si Fanda odložil vozík v „suterénu“ a vyšlapal do druhého patra:-) Po výstupu u Paul´s cathedral jsme přešli Temži a po pobřeží došli k The London eye (takové Ruské kolo na anglický způsob:-), dále kolem Parlamentu na Trafalgar square, kde jsme se u pivka, v klasické The English Pub, rozloučili a metrem frčeli do vesnice. Po návratu jsme již neměli dost sil, abychom přidali pravidelný příspěvek, tak dnes píšeme za oba dny. Ovšem i v disku, tím, že jsou sloučené tři třídy (F32/33/34), tak také není nic předem jistého a výkony všech přihlášených jsou značně vyrovnané!!! … ale to je na tom sportu to krásné … 31.7. od 10hod.kuželka a 7.9. od 19hod.disk…tam se rozhodne…

Dnes jsme měli možnost zajet na warm up stadion a snažili se přemluvit organizátory, aby nás pustili, alespoň na chvilku, „přičichnout“ k atmosféře olympijského stadionu, ale nepodařilo se, tak foto velkého stadionu máme zatím jen z venku. Po rychlé prohlídce jsme frčeli na „náš“ tréninkový stadion do Newham leisure centre, kde byl v plánu hlavně disk… opět to létalo kolem 20m, tak jsme oba byli spokojeni. Po návratu jsme konečně získali jmenný seznam všech přihlášených pro kuželku a disk….je to docela našlapané, obě disciplíny po 20 borcích!!!  Hned jsme počítali koeficienty a pokud by se podařilo poslat kuželku na těch báječných 31,5m, tak by to mohlo na kov stačit…ale by bylo až moc ideální… hlavním přínosem startu v kuželce bude „osahání“ prostředí pro disk.

 

6. den

7.den

8.DEN – UŽ SE TO BLÍŽÍ…

Dnes jsme dali boccia i atletický trénink a obé hodnotíme velmi dobře. Na boccia už proběhla kontrola vozíků a zalepili nám veškeré názvy a značky, které na vozíku byly….dokonce i vysačku z letadla, kterou nesmíme sundat (šetříme vládní náklady:-), a na které je pouze jméno majitele, číselný kód a emblém paralympiády… Zítra máme v plánu pouze dopolední dymanické posilo, saunu a masáž….a večer do gumáků a na ceremoniál…budeme dělat fotky, ale asi po návratu zalehneme, t.j. další info až 30…večer před prvním startem…

Ceremoniál – zahájení Paralympijských her

…tak včera to oficiálně začalo… bohužel se znatelně ochladilo a vypadalo to, že ceremoniál pokropí přívalový déšť, ale nakonec spadlo jen pár kapek…čekání před stadiónem bylo dlouhé, ale byli jsme na to připraveni:-)… program slavnostního zahájení sice nebyl tak okázalý, jako při OH, ale byl moc hezký, královna dorazila, Czech team pochodoval v holínkách, byl i ohňostroj, tak to byl prima večer. Do postele jsme se dostali až kolem 1 hod, ale měli jsme naplánovanou přípravu na kuželku, t.j. buzení kolem 8hod., lehká snídaně a dopol. lehké dynamické posilo a sauna. Což se nám podařilo realizovat. Odpo. jsme chtěli relax a tvoření info pro web, ale dostali jsme echo, že musíme zajet na měření vozíku a koulí na boccia do haly Excel…tam proběhla kontrola bleskově, Fanda má hezkou nálepku na vozíku a vše je v pořádku:-)

Večer na schůzce jsme dostali čísla, tak jdeme připnout… dres ze předu i zezadu, bunda a na tašku a kozu zítra na warm up stadionu. Půjdeme společně s F51 (Honzou Vaňkem, Radimem Bělešem a Martinem Zvolánkem). Sraz v 7:30 …. jdem spát a držte palce…

2. paralympijský den

….kuželka dnes Fandu neposlouchala, při rozhazování dobré,ale 1.pokus do sítě a další jen na 24,04, což při sloučení s F51, která má velkou bodovou výhodu, nestačilo na finále…a skončil 13…věřme, že si dnes Fanda vybral černý den a čekají nás jen lepší zítřky:)
Link na výsledkový servis:
http://www.london2012.com/paralympics/schedule-and-results/today-me

3. paralympijský den

 1.9. Fanda se dnes  připravoval na start v boccia a v tréninkovém zápase tentokrát on “vyškolil” pár BC4 a oplatil jim prohru z prvního tréninkuJ. Po tréninku jsme se opět sešli s přáteli a tentokrát nás protáhli čtvtí Camden, velmi zajímavé a doporučujeme všem, kteří Londýn navštíví, aby sem zajeli na pivko. Cestou nás překvapilo metro (vlak DLR), které jezdí samo a my jsme si mohli vychutnat pohled řidiče (viz foto)

4. paralympijský den

Dnes jsme dopoledne odpočívali a odpoledne jsme byli podpořit boccia pár BC4 v krásné hale Excel (jedná se o komplex asi 10 výstavních hal – současně zde probíhají soutěže v judu, šermu, stolním tenise a vzpírání…a to několik hal je neobsazených!!!) Pár BC4 měl dnes úspěšný den: dopoledne porazili Hong Kong 6:5 a v odpoledním zápase deklasovali Portugalce 7:1. Po zápase jsme s Fandou dali kvalitní trénink a musím přiznat, že mne dnes Fanda v boccia “roztrhal”… hold je v plné formě….

5. a 6. Paralympijský den

 Jelikož to byly poslední dva volné předsoutěžní dny, tak jsme je využívali k tréninku disku i boccia. Bohužel včera, při rozcvičování před diskem, se my opět ozvala záda, ale i přesto jsem dokázal několikrát hodit dvacetimetrovek . Trenér byl spokojený, ale já mrzutý… Ještě večer jsme záda promačkali a zalepili kapsicinovou náplastí, ale moc to nepomohlo, tak jsme dnes zašli za fyzioterapeutkou Czech týmu a moc jí chválím a zítra jdu opět, tak doufejme, že záda budou na disk v pořádku….mají na to 2 dny.(píši já)

Dnes proběhlo losování boccia individual všech skupin a v BC2 na Fandu vyšlo předkolo s Robertem Meznikem (SVK). Výsledek zatím jediného vzájemného zápasu na MMČR 2012 je jasná výhra Fandy…nicméně Fanda nic nepodceňuje a půjde do zápasu naplno…pokud mu to půjde, jako dnes na tréninku, tak žádný soupeř nemá šanci!!!!(píše Pavel)

vice na: http://www.london2012.com/paralympics/boccia/event/mixed-individual-bc2/phase=box102900/index.html

7.-9.den Paralympiády

 Po dvoudenní odmlce, během které Fanda v boccia postoupil do osmifinále, kde ho převálcoval “stroj bez emocí z Honkongu” a připravoval se na jeho hlavní disciplínu disk, se Vám opět hlásíme z Londýna. Dnes v 19:02 Fanda odstartoval soutěž v disku, házel jako první ze všech 20 soutěžících. Jeho parádní 2.hod doletěl na 20,64m, což byl Paralympijský i světový rekord v kat.F32. Bohužel, nepopsatelnou radost vystřídal na konci soutěže velký smutek, protože Fandův výkon stačil “pouze” na 5.místo…bohužel přepočtové tabulky jsou pro jeho třídu kruté, ale nic s tím neuděláme…trenér je s jeho výkonem max.spokojen…

http://www.london2012.com/paralympics/athletics/event/men-discus-throw-f32-33-34/index.html